DZIEŃ BABCI I DZIADKA

(Zam: 03.02.2018 r., godz. 16.23)
talenty Wnuków darem dla Babć i Dziadków
W piątek 2 lutego nasza szkoła po raz kolejny stała się przestrzenią najradośniejszego ze spotkań - Babć i Dziadków z Wnukami. Punktualnie o godzinie 12.00 eleganckie Babcie i stateczni Dziadkowie zasiedli w hali sportowej, w tym dniu zamienionej, dzięki magicznym działaniom Mam, w kawiarnię, by obejrzeć niezwykłe widowisko na ich cześć w wykonaniu Wnuków z klas 0-III. Każda klasa pod opieką wychowawczyń od miesiąca dopracowywała szczegóły, by zaskoczyć Gości swoimi talentami.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych zaśpiewały własną wersję znanej piosenki Mariny, do której słowa i bardzo efektowną choreografię z kolorowymi pomponami, specjalnie na Dzień Babci Dziadka, ułożyły panie przedszkolanki Bożena Pszczółkowska i Joanna Wójcik.
Pierwszoklasiści pod kierunkiem pań Ewy Szczotki i Olgi Piotrowskiej-Zdanowicz zaskoczyli aktorskimi umiejętnościami w krótkiej scence teatralnej oraz przede wszystkim wspaniałym wykonaniem przez dziewczynki tańca ”Babuszki staruszki”.
Uczniowie klasy II pod opieką pani Renaty Szczapa zaprezentowali alternatywną wersję bajki o Czerwonym Kapturku pt. „Granatowy Kapturek”, w której Wilk jest lekarzem i z powodzeniem aplikuje chorej Babci odpowiednią kurację. A na zakończenie ze wspaniałych młodych aktorów przemienili się w równie wspaniałych tancerzy wykonując zumbę dla dzieci „Gummy Bear”.
Najstarsi z najmłodszych, których przygotowały panie Anna Osik, Beata Wyka-Lancholc, Agnieszka Domańska, Katarzyna Sowińska i Marianna Sadowska okazali się równie utalentowanymi aktorami i tancerzami. Opłaciły się treningi taneczne wspólnie z paniami Joanną Wójcik i Agnieszka Domańską w czasie zajęć koła artystycznego. Taniec „Polka Dziadka” do ludowej melodii, kojarzonej zapewne przez wszystkie Babcie i Dziadków z audycją „Lata z Radiem” zachwycił Gości.
W wystąpieniach wszystkich klas nie zbrakło także wierszowanych życzeń dla Babć i Dziadków.
A na zakończenie nastąpił bardzo wzruszający moment, gdy dzieci z wszystkich klas wspólnie zaśpiewały „Sto lat”. I jak co roku, były także własnoręcznie wykonane upominki, pamiątkowe zdjęcia i wspólne chwile przy poczęstunku przygotowanym przez niezastąpione Mamy.

Statystyka strony

Strona oglądana: 205 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:Iwona Waliszewska, data: 03.02.2018 r., godz. 16.23
Wprowadził:Iwona Waliszewska-Bulik, data: 03.02.2018 r., godz. 16.23
Ostatnia aktualizacja:Iwona Waliszewska-Bulik, data: 03.02.2018 r., godz. 23.17
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
03.02.2018 r., godz. 23.17Iwona Waliszewska-BulikEdycja strony
03.02.2018 r., godz. 23.12Iwona Waliszewska-BulikEdycja strony
03.02.2018 r., godz. 16.23Iwona Waliszewska-BulikDodanie strony

Copyright

© 2010 Szkoła Podstawowa we Wszeborach
Zawartość merytoryczna: Szkoła Podstawowa we Wszeborach, e-mail: spwszebory@dabrowka.net.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 1 grudnia 2010 r.